Knygų, kurios padės tėvams geriau pažinti save ir savo vaikus sąrašas

Profesionalūs mokytojai ir korepetitoriai

Šis sąrašas sudarytas siekiant padėti tėvams suprasti savo vaikus ir užauginti juos laimingais žmonėmis. Kai kurios knygos skirtos tėvams pažinti save, o kitos – kad pažinti vaikus. Juk svarbiausia, vieninga šeima!

1. Raising Cain (Augant Kainui) (2019). Dan Kindlon ir Michael Thompson. Psichologijos knyga apie berniukų ir paauglių berniukų psichologiją. Itin rekomenduojama mamoms, mokytojoms ir močiutėms. Moterims gali būti sunku įsivaizduoti kokia iš tiesų skirtinga ir be proto paini yra vyrų psichologija. Jeigu tik galite – labai rekomenduoju skaityti 
originalo kalba (angliškai). 


2. Penkios meilės kalbos. Gary Chapman. (2019)
Labai naudinga tėvams, kurie patys turi silpną ryšį su savo tėvais. Ši knyga išmokinti gali tuos iš mūsų, kurie meilės neišmoko iš savo tėvų, nes tėvai jos rodyti nemokėjo. Tai nuostabus gidas apie tai, kaip kada ir ką reikia daryti, kad mokėtum komunikuoti meilę savo artimiesiems. 


3. Mothers who can‘t love. A healing guide for daugthers. Susan Forward. (2014)
Yra šios knygos lietuviška versija, bet aš tikrai rekomenduoju, jei galite, skaityti originalia anglų kalba. Ir tikriausiai jau net nereikia sakyti, kad klausyti audio knygų yra net ir dar patogiau. Šią knygą autorė ryžosi parašyti, tik metų metu pralankiusi psichologinę terapiją, bei tik tada kai mirė jos pačios mama. Nes kol mama buvo gyva – tai būtų buvę neetiška. 


4. Will I Ever Be Good Enough?: Healing the Daughters of Narcissistic Mothers. Karyl McBride phD. (2009).
Labai panaši knyga į „Mother’s who can’t love”, tik ten yra pasirinkta viena, siauresnė tema. Autorė kitokia, todėl pateikia daugiau perspektyvų ir pavyzdžių. Ši knyga buvo pirmas bandymas rašyti apie vaikus, kurių tėvai niekada nebūdavo patenkinti savo vaikais, kad ir ką šie padarytų. Knyga dar nebuvo komercializuota, todėl yra gerokai tikslesnė ir naudoja mažiau šabloniškų frazių. 


4. How to raise successfull people? Esther Wojcicki (2019m). Knygos autorė yra žurnalistikos mokytoja, dirbusi Palo Alto vidurinėje mokykloje Kalifornijoje. Pati būdama žydaitė, kuriai tėvai aiškiai pasakė, kad ji yra „niekas“, nes nėra berniukas – ji buvo nuostabi mokytoja ir itin gera mama. Iš savo patirties ji pasakoja įvairias istorijas, kurias labai nesudėtinga pritaikyti šiems laikams (nes autorė pasakoje apie 1970-1980 metais vykusius dalykus). 


5. The boy, who was raised as a dog. Bruce D. Perry,
Maia Szalavitz. (2006 ir 2017 antras leidimas). Labai techniška 
 Kartais tikrai sunkiai skaitosi. Labai patyrę psichologai pasakoja apie savo gyvenime buvusiu atvejus, kai jie padėjo vaikams išeiti iš įvairių traumų. Tiesa, autoriai susiduria su itin kraštutinėmis situacijomis (pvz kaip vienas atvejis, kur vyras nežinojo kaip elgtis su vaiku, tai laikė jį savo šunų veisykloje viename iš narvų kartu su šunimois). Šias situacijas visas reikia labai meistriškai mokėti suprasti ir prisitaikyti sau. Nes tiesiogiai jūs jų – niekaip nepritaikysite dėl jų retumo. 
Tiems kas domisi – labai unikali, bet ir sunki knyga. 


6. The Body Keeps the Score: Brain, Mind, and Body in
the Healing of Trauma. (2014) Besser van der Kolk. Man atrodo ši knyga yra ir lietuviškai išversta “kūnas mena viską” Ši knyga pasakoja apie įvairias vaikystės traumas, kurios
itin dažnai meta šešėlį ant jau suaugusio žmogaus ir jo šeimos. Vidutiniškai sunki knyga. 


Ar pasiruošę sustiprinti savo žinias?

Mokinkis, siekiantiems daugiau.

Krepšelis0
Nėra produktų krepšelyje
Tęsti apsipirkimą
0
+370 606 79040