Lietuvių kalbos gramatika 6-7 klasėms. Kodėl kirčiavimas vaikams yra toks sunkus?

Profesionalūs mokytojai ir korepetitoriai

Lietuvių kalbos gramatika yra esminė mokyklinio ugdymo dalis, o 6-7 klasės yra itin svarbus laikotarpis, per kurį formuojasi pagrindiniai kalbos įgūdžiai

Dažniausiai prastesni pažymiai iš lietuvių kalbos šiose klasėse yra būtent iš kirčiavimo temos. Kirčiavimas lietuvių kalboje yra labai nestandartinis, ir net gimtakalbiai vaikai jį labai sunkiai supranta. Kirčiavimas yra sudėtinga tema ne tik moksleiviams šiose klasėse, bet ir suaugusiems. Tėvai dažniausiai padėti vaikams su kirčiavimu jau visai nebegali. 

Kodėl kirčiavimas yra toks sudėtingas?

Pirmiausia tai yra dėl lietuvių kalbos fonologinės struktūros, kuri skiriasi nuo kitų kalbų, pavyzdžiui, anglų ar prancūzų. Kalbos taisyklės nėra visada intuityvios ir dažnai reikalauja išmokti daugybę išimčių. Be to, net ir tarp lietuvių kalbos korepetitorių yra diskusijų apie kirčiavimo subtilybes.

MOKINKIS lietuvių kalbos korepetitorius supranta šios srities sudėtingumą ir siekia tai palengvinti. Mūsų mokytojai, dirbdami pagal Godos Paskal mokymo metodiką bei inkorporuodami specifines žinias iš lietuvių filologijos mokslo, ne tik moko taisyklių, bet ir stengiasi paaiškinti jų logiką. Tuo pačiu būdu vaikai ne tik išmoksta, bet ir supranta, kaip ir kodėl taisyklės veikia. Taigi jie ilgiau atsimena šias žinias ir lengviau jas taiko kai to prireikia.

Svarbus yra ir praktinis požiūris

Vienos iš problemų, su kuria susiduria 6-7 klasių moksleiviai, yra tai, kad jie dažnai kirčiuoja žodžius taip, kaip juos girdi, jaučia, o ne pagal taisykles. Čia MOKINKIS lietuvių kalbos korepetitoriai padeda, pateikdami daugybę pavyzdžių ir pratimų, kad moksleiviai galėtų praktikuotis kaip reikėtų taisyklingai kirčiuoti ir pagerintų savo įgūdžius.

Mūsų mokytojai taip pat pateikia rekomenduotinų skaityti knygų sąrašą. Tai mažiau susiję su kirčiavimu, bet labiau su ilgalaikiu geresniu minčių dėstymu lietuviškai. Tiesa, šis sąrašas ne visada sutampa su Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos rekomenduotų knygų sąrašu. Mes manome, kad svarbu ne tik ruošti vaikus brandos egzaminams, bet ir suteikti jiems įgūdžius, kurie bus naudingi visam gyvenimui.

Kirčiavimas lietuvių kalboje yra sudėtingas reiškinys, tačiau su tinkama metodika ir praktika, jis tampa pasiekiamas. MOKINKIS lietuvių kalbos korepetitoriai sąmoningai dirba su 6-7 klasių moksleiviais, kad padėtų jiems peržengti šią kliūtį, ne tik išmokstant taisykles, bet ir suprantant jų esmę. Šitaip kirčiavimas, nors ir sudėtingas, tampa ne kliūtimi, o galimybe mokytis ir tobulėti. 

Ar pasiruošę sustiprinti savo žinias?

Mokinkis, siekiantiems daugiau.

Krepšelis0
Nėra produktų krepšelyje
Tęsti apsipirkimą
0
+370 606 79040