Namų mokymas Lietuvoje 2 dalis/3

Profesionalūs mokytojai ir korepetitoriai

Tęsiu video apie namų mokymą. Čia yra antroji video dalis, gero žiūrėjimo

10. Mokantis namuose bent kartą į metus darykite vaiko žinių patikrinimą. Jus dominančius dalykus bent kartą į metus tikrinkite pas korepetitorių ar pas dėdę-profesorių ar dar kur kitur. Tai yra kaip sveikatos tyrimai, kuriuos suaugę turi darytis bent kartą į metus. Tas pats yra ir su mokslais. Pasidarote patikrinimą – ir tada pagal situaciją darote sprendimus atitinkamus. 🙂

11. Nepamirškite specialistų “šališkumo”. Šitas aspektas yra beveik vertas atskiro video iš tiesų. Kiekvienas specialistas, priklausomai nuo to, kur jis/ji dirba (arba kas jai moka) yra šališkas. Pavyzdžiui nerekomenduoju sprendimų dėl gyvybės draudimo daryti su konkrečios draudimo kompanijos darbuotoju, kuriam moka draudimo kompanija, o jis jus konsultuoja “nemokamai”. Jūs juk suprantate, kad jį ten pamokino ką jums sakyti ir kaip? Taip pat ir dėl savo būsto paskolos juk suprantate, kad ne su banko, kuriame imsite paskolą darbuotoju turite nuspręsti savo būsto paskolos detales? Jeigu norite tikrai padaryti gerą draudimo sprendimą – turite nepagailėti ir pasiimti nepriklausomo draudimo agento konsultaciją. Arba jeigu dėl paskolos norite gauti JUMS NAUDINGĄ patarimą – tai turite eiti pas atskirus finansų konsultantus, kuriems algą mokės ne bankas, o jūs susimokėsite už konsultaciją. Taip pat jūs neturėtumėte akių operacijos sprendimo atlikti pasitarę su vienu gydytoju privačioje klinikoje, kuris nuo to ar darys ar nedarys jums operaciją gaus pinigus. Gali jis ir būti geras, bet juk tikslas yra parduoti produktą. Aš kažkada mačiau vitamino D reklamą vasaros metu ir ji buvo labai gera ir tada pabaigoje pamačiau, kad tos reklamos sponsorius buvo vitamino D ir žuvų taukų gamintojas/importuotojas. Na, ir tada aš pradėjau į tą pačią reklamą daug kritiškiau žiūrėti. Taip kaip ir savo vaiko mokslo sprendimų neturėtumėte atlikti pasitarę tik pvz su viena korepetitore (manimi?) 😃 Turite pasitarti su keliais skirtingais korepetitoriais arba iš viso: su vienu korepetitoriumi (kuriam JŪS būtinai turite būti užsakovas) ir pavyzdžiui su kokiu nors neblogu mokyklos mokytoju. O dar geriau, jeigu nuvestumėte vaiką pas psichiatrą ar psichologą ištyrimui. Ir vat tada iš šitų trijų specialistų susidėliosite savo individualią “puzlę”. Jau tikriausiai neturiu minėti, kad jeigu ketinate eiti į kažkokią privačią mokyklą ir ateisite su “administracija kalbėti” ir ieškoti patarimo, tai čia reikia vertinti su “a little grain of salt”. Jie labai stengsis jums padėti, bet jie stengsis padėti ir sau.

11. Jūs vertins keistai jei turėsite namų mokymą. Tikėkitės to.

Kai kurios mokyklos dar visai neseniai pateko į sąrašus mokyklų, galinčių užsiimti namų mokymu. Viena iš priežasčių, kodėl jos ten pateko (na, pačios užsirašė iš tiesų) yra ta, kad jų teritorijose mažėjo vaikų, arba jų kokybė mokslo yra tokia žema, kad mažai aplink tas mokyklas gyvenančių šeimų norėtų leisti savo vaikus ten. Bandydami išgyventi, jie ėmėsi namų mokymo “kontrolės”. Visokias licencijas dar iš senų senovės jie turi, taigi va ir užsiima. Keistų mokyklų (kai kurių keistų mokyklų) keistos mokytojos ir pavaduotojos, kurioms pavesta prižiūrėti namų mokymą turinčius vaikus – vis dar negali suprasti, kodėl jūsų vaikas yra nmų mokyme. Tarkime toje mokykloje jie vis dar turi ir “dienines pamokas”, taigi jie visais būdais bandys jums paaiškinti “kodėl jūs čia dabar kažkokią nesamonę prisigalvojote”, arba “čia jūsų tas užspaustas vaikas” , “jūs gal norite, kad jūsų vaikas būtų asocialus”? Jos nervinasi, mamas vadina kvailėmis ir pan. (Emilijos atvejis su Aspergeriu).

12. Kitų šalių patirtis.

3% vaikų Amerikoje yra mokinami namuose.

25% visų JAV mokymų yra privačios ir jose lanko apie 10% mokinių.

Pirmais metais visoje Lietuvoje buvo apie 50 vaikų, kurie pasirinko namų mokymą.

Lietuvoje yra susikūrusi ugdymo šeimoje asociacija. www.ugdymasseimoje.lt yra jų web puslapis. Jie beje už tai nemokėjo pinigų, aš tiesiog labai daug domėjausi namų mokymu ir juos atradau ir man atrodo jie žino ką daro. 🙂

Manau jie taip pat šiek tiek sprendžia tą vadinamą “bendruomenės klausimą”, nes kai vaikai namuose mokosi jie nebegauna tos socializacijos, kurią gauną mokykloje.

13. Sėkmingi ir laimingi (užsienyje).

Tikrai nemažai didingiausių šio ir praėjusio amžiaus planetos žmonių buvo mokyti namuose. Štai čia bent keletas su trumpomis jų istorijomis.

1) Thomas Edison buvo labai sunkus vaikas mokykloje. Trumpai jis lankė valstybinę mokyklą Port Huron Minesota. Taigi pirmai klasei nesibaigus, vos 7 metų Edisonas pradėjo būti mokomas namuose jo mamos, pradinių klasių mokytojos. Ji tiesiog pati viena jį mokino namuose.

2) Theodore Roosevelt. JAV presidentas ir jo broliai ir seserys turėjo įvairių fizinių silpnybių, dėl kurių buvo mokomi namuose. Vaikus mokino jų mama, teta ir prancūzė guvernantė. Guvernantė atliko itin gerą darbą, nes Teodoras įstojo į Harvardo universitetą 1878.

3) Agatha Christie. Detektyvinių knygų rašyta Agata buvo mokinama namuose. Jos tėvas ją išmokino skaityti sulaukus vos 5 metų. Į mokyklą Agata taip ir nenuėjo.

4) Alexander Graham Bell, kuris išrado telefoną, buvo mokinamas namuose. Mama jį mokino iki 11 metų amžiaus.

5) Sandra Day O’Connor , gimusi 1930 El Paso Texase, kai persikraustė buvo mokinama namuose nes gyveno atokioje Arizonos Ranchoje ir arti nebuvo jokių mokyklų. Jai būtų teką valandą važiuoti iki artimiausios mokyklos . Ji paskui tapo pirma moteris JAV aukščiosiojo teismo teisėja.

6) The Jonas Brothers visi buvo mokinami namuose jų muzikinių albumų įrašinėjimo ir kūrimo proceso metu. Manoma kad tai truko apie 3-4 metus.

7) Simon Biles ir jos jaunesnės sesutės globėja tapo močiutė, kai jų mama buvo išsiųsta į priklausomybės ligų ligoninę, nes nebegalėjo pasirūpinti mergaitėmis.

Jų senelis nusprendė mokytis olimpinę gimnastę namuose, kad jos švietimas galėtų dirbti aplink jos sportines treniruotes.

Simon Biles yra JAV gimnastikos olimpinio aukso medalio laimėtoja.

Čia buvo antras video apie namų mokymą.

Dar liko labai daug ko papasakoti, todėl namų mokymo seriją pabaigsiu sekančiu video. Prenumeratoriai, gausite pranešimą, kai tik išleisiu 3 dalį, na, o jeigu žiūrite šį video kažkada vėliau, tai taip pat įdėsiu nuorodą čia.

Iki pasimatymų!

Ar pasiruošę sustiprinti savo žinias?

Mokinkis, siekiantiems daugiau.

Krepšelis0
Nėra produktų krepšelyje
Tęsti apsipirkimą
0
+370 606 79040