Didžiausia 11-tokų klaida, arba kaip rinktis A, B lygius?
Profesionalūs mokytojai ir korepetitoriai
Mano vardas yra Goda Paskal, aš esu matematikė, edukologė ir mentorė vaikams ir jų šeimoms, siekiantiems daugiau. Šiandien pakalbekime apie tai, kokias klaidas pajunta padarę vienuoliktokai, kai pasirenka A ir B lygius
Po pirmo 11-tos klasės semestro galima dar labai daug ką pakeisti (iš tiesų tai galima ir per paskutinį dvyliktos klasės semestrą pakeisti, jeigu tik norite). Aš turiu omenyje, kad labai neskausmingai tą galima padaryti vienuoliktos klasės rudenį. Štai keli dalykai, kuriuos verta apgalvoti:
1. Strategija “nemėgstu matematikos, imu B lygį, bet valstybinį egzą laikysiu”. Šioje vietoje yra kelios problemos: B lygio mokytojai yra daug silpnesni nei A lygio mokytojai, vaikai esantys B lygyje dažniausiai nelaiko matematikos egzamino, taigi bendra klasės motyvacija kokybiškai dirbti yra labai maža.
2. B lygis turi mažiau savaitinių pamokų. A lygis turi 4 pamokas, o B lygis – 3 pamokas.
3. Kas nepamiršta pasitikrinti, tai supranta, kad nemokamos vietos universitete – niekaip negausi, jeigu nelaikei arba neišlaikei valstybinio matematikos egzamino, nepriklausomai nuo to, kokia tavo pasirinkta studijų kryptis. Paskui taip vadinami tryliktokai bando perlaikyti neišlaikytą arba itin silpnai išlaikytą matematikos egzaminą. O sekančiais metais būna viskas labai užsimiršę ir darbo perlaikyti egzaminą yra praktiškai tiek pat kiek ir prie metus.
4. Dalis vienuoliktokų iš baimės praleisti kokį dalyką pasiima 5 ar net 6 A lygius. Tai yra labai sunki užduotis. Po vienuoliktos klasės rudens neretai patys supranta, kad visko kokybiškai padaryti nepavyks. Vėl gi – yra kas išveža tokį krūvį ir dar šimtukus gauna, bet jūs turite suprasti, kad tik labai nedaug kam pavyksta, o didelei daugumai tai kainuoja labai daug nervų, sveikatos, ir net gyvybinės motyvacijos. Ir čia jau įvedu ir į paskutinę problemą.
5. Emocinis ir fizinis išsekimas. Jeigu mokiniui po 11-12kl mokslų mokykloje yra toks pavargimas, kad norisi pusę metų ar metus ilsėtis iš vis nieko neveikia – tai lazda buvo perlenkta.
Čia aišku ne apie gap year kalbu, nes gap year tai yra kažko darymas, tik kad ne mokslų darymas.
6. Didelė klaida yra rinktis tik pagal tėvų norus. Daug kartų esu mačiusi, kur A lygiu mokėsi chemiją, fiziką, išlaikė gan neblogai egzaminus, bet tada nuėjo mokytis psichologiją arba dailę. Sovietmečio universalių žmonių mąstymo modelio žmonės čia tuoj krūvą pateisinimų man pasakys, bet mano nuomone taip plėšytis ir tada nueiti į visiškai nesusijusią sritį yra kvaila.
Gyvybiniai resursai yra riboti. Jeigu norite būti sėkmingi – universalaus žmogaus mąstymą reikia palikti šone. Apie tą aš kalbu ir kituose savo video, pavyzdžiui apie tai, kokių žmonių ieško geriausi pasaulio universitetai. O jie ieško kūrybiškų žmonių su geromis žiniomis vienoje ar keliose srityse. Taigi iš jūsų plėšymosi tarp 6-7 A lygių bus mažai naudos.
Mano bendras patarimas būtų toks: nusiteikite, kad nemėgstamų ir sunkiai išmokstamų dalykų kiekį susimažinsite, bet visiškai išsisukti nepavyks. Nepersitemkite ir apie egzaminus labai stipriai galvokite jau 11-toje klasėje. Nelaukite paskutinio dvyliktos klasės semestro, ar dar blogiau – neišlaikytos matematikos ar kokio kito egzamino.
… the end summary.
Dar noriu priminti, kad galite užsirašyti į nemokamą konsultaciją pas mane. Aprašyme įdėsiu linką į calendly, kad galėtumėte rezervuoti susitikimą su manimi jau dabar. Jeigu norite lankyti 11-os klasės matematikos, fizikos ar chemijos pamokas – užsirašykite pas mus svetainėje www.mokinkis.lt. Taip pat galite užsirašyti į Lietuvių kalbos rašinių rašymą pas mūsų literatūros mokytojas. Vos 10 pamokų programa padės jums daug geriau rašyti VBE stiliaus rašinius.
Na, o iš manęs tiek šį kartą, iki susitikimų kituose video!
Eglutės puošimo tradicijos kilmė
Eglutės puošimo tradicijos kilmėEglutės puošimo tradicija siekia senovės laikus ir yra susijusi su gamtos ciklais bei...
Kuo pasiruošimas kalėdoms yra panašus į pasiruošimą egzaminui ar kontroliniui?
Kuo pasiruošimas kalėdoms yra panašus į pasiruošimą egzaminui ar kontroliniui?Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Kalėdos...
Vėlinės Pasaulyje: kaip švenčiama mirusiesiems skirta diena kitose šalyse?
Vėlinės Pasaulyje: kaip švenčiama mirusiesiems skirta diena kitose šalyse?Vėlinės – ypatinga diena, kai pagerbiame...
Ar pasiruošę sustiprinti savo žinias?
Mokinkis, siekiantiems daugiau.