Iš progimnazijos eisite į gimnazijos 1-mą klasę? Nedarykite šitų klaidų!

Profesionalūs mokytojai ir korepetitoriai

Pradinių klasių mokinys nėra pratęs prie dešimtbalės vertinimo sistemos, todėl itin savikritiški ar tobulumo siekiantys mokiniai gali neigiamai sureaguoti į įvertinimus, kurie yra patenkinami ar vidutiniai, visgi vaikui reikėtų paaiškinti, jog pažymys gali įvertinti žinių lygį, o ne patį jį, todėl ir pradinėse klasėse gauti įvertinimai turėtų būti tinkamai aptariami šeimoje, kad mokiniui būtų lengviau adaptuotis prie naujosios vertinimo sistemos

Natūralu, jog ketvirtoko pareigos yra kiek mažesnės nei penktoko, tačiau, jei pradinėse klasėse į tai nebuvo kreipiamas dėmesys, ateityje gali būti dar sunkiau prisitaikyti ir susitvarkyti su laukiančiomis pareigomis. Tai reiškia, jog ketvirtokais turi pilnavertiškai suprasti, už ką yra atsakingas, kokias vertybes puoselėja ir kaip geba susitvarkyti su pavestomis užduotimis. Vienas iš dažniausių praktinių pavyzdžių – namų darbai, jei ketvirtokas negeba jų atlikti savarankiškai (žinoma, kartais pagalba galima), tai gali reikšti, jog yra daugiau mokėtinų dalykų būsimam penktokui, kurių jis negebės atlikti. Kuo anksčiau vaikas pradės suprasti savo pareigybes, tuo savarankiškesnis ir lengvesnis gali tapti mokymo(si) kelias.Sveiki visi, atvykę į mano kanalą, skirtą siekiantiems daugiau! Šiame video jums papasakosiu kokia ir progimnazijų specifika. Kur yra teigiamos savybės, o kur neigiamos ir kaip išvengti spragų ir žinių trūkumo po 5-8 klasių kurso. Progimnazija yra tokia mokykla, kurios paskutinė klasė yra 8-ta. Tai sukelia šiek tiek problemų, kai tėvai ir mokiniai planuoja vaiko ateitį. Tai yra suplanuotas švietimo “pertrūkimas”, kur labai svarbų vaidmenį atlieka tėvai ir planavimas 

1. 8-toje klasėje progimnazijos visos klasės turės keisti mokyklą ir daugiau jie nieko bendro su tais mokiniais neturės. Todėl nėra jokio tikslo 8-toje klasėje itin griežtai vertinti mokinius. Net gi priešingai – jeigu jiems šiek tiek kilstelsime pažymius – tėvai bus patenkinti, vidurkiai aukštesni, ir jie lengviau pateks į gimnazijas, kurios priima vertinant vidurkį. Su šita paradigma labai skaudžiai susidūrė Vilniaus licėjus per karantiną. Jie negalėjo greitai suorganizuoti egzaminų online’u, todėl priėmė vaikus pagal vidurkius. Šioje vietoje geriausius vidurkius turėjo itin paprastučių mokyklų bei progimnazijų moksleiviai. Nes žinodami, kad vaikai palieka jų mokyklą – administracija ir mokytojai stengdavosi pašlifuoti pažymius. Pavyzdžiui pas mane 9-toje klasėje atėjo mergaitė (mano supratimu jėzuitų lygiu vertinant) buvo labai silpna. Aš jai būčiau metiniame išvedusi kokius 5 daugiausiai. Aš negalėjau suprasti kokiu būdu ji įstojo į licėjų. Ir tada ji man priminė, kad licėjus egzaminų tą pavasarį neorganizavo ir priėmė pagal pažymius. 8-toje klasėje ji turėjo metiniame 9.Pamačiusi, kiek daug jai reikėtų dirbti, kad nors kažkiek daugiau pradėtų maatematikos suprasti – mergaitė persigalvojo ir iš viso nusprendė nebelankyti. Ji akivaizdžiai papuolė ne į savo sriubos lėkštę.

2. Visos mokyklos turi gerų mokytojų atradimo problemą, bet progimnazijos ją turi didesnę. Jeigu tu esi patyręs ir geras matematikos 7-12 klasės mokytojas ar tu norėsi eiti dirbti kažkur kur didžiausia klasė yra 8-ta? Ne. Mažesnių miestų mokyklose esu mačiusi kad viena mokytoja veda matematikos, fizikos ir dar chemijos pamokas, nes valandų trūksta iki etato. Jūs galite įsivaizduoti kokia kokybė ten…

3. Progimnazijose yra didelė problema su chemijos mokytojais, nes jie turi tarkime 3 klases (čia geriausiu atveju), taigi tik 6 savaitines chemijos pamokas. Kaip manote kiek gerų chemijos mokytojų nori eiti mokyti kažkur vos 6 valandas.? O kaip manote kiek mokytojų nori lakstyti per 3 ar 4 mokyklas kad susirinktų po 6 valandas kiekvienoje? Mažai.

4. Darykite dažnus mokinio lygio patikrinimus keliuose dalykuose. Geriausia pirmą patikrinimą kažkur ne mokykloje padaryti dar rudenį. Jeigu jūsų vaikas turi matematikos ar chemijos spragų – jums bus daug geriau apie tai sužinoti metų pradžioje o ne pavasarį, arba dar blogiau – 9tos klasės rudenį jau esant naujoje mokykloje.

Turėkite omenyje, kad ne visoms progimnazijoms galios šios taisyklės, kiekviena mokykla yra unikali. Nėra vieno šablono, kuris tiktų visiems. Aš čia jums tik sakau pagrindines gaires, kad gebėtumėte lengviau įsivertinti savo individualų atvejį. Jeigu jums šitas veido buvo aktualus, tai paspauskite like ir žinoma prenumeruokite kanalą spausdami varpelį. Komentaruose galite prašyti, kokios jums dar būtų aktualios temos ir klausimai. Aš tada padarysiu kitus video su jūsų pasiūlymais.

Iki pasimatymų!

Ar pasiruošę sustiprinti savo žinias?

Mokinkis, siekiantiems daugiau.

Krepšelis0
Nėra produktų krepšelyje
Tęsti apsipirkimą
0
+370 606 79040