Kaip vaikai sprendžia uždavinius arba išradingumui ribų nėra
Profesionalūs mokytojai ir korepetiroriai

Kaip vaikai sprendžia uždavinius arba išradingumui ribų nėra.
Pasakoja korepetitorė Goda
Mokinu vieną vienuoliktoką šiais metais. Jis eina pas mane visai vienas. Jokių kitų vaikų. Taigi ir kainą moka vienas. Daug. Jis visuomet atsiunčia nuotrauką užduočių, kurias gauna mokykloje “paspręsti papildomai” ir mes jas išsprendžiame visuomet dviese per pamoką. Aš viską rašau atskirame PDF sąsiuvinyje, darau brėžinius, schemutes ir kuo aiškiau pateikiu kaip kas.
Vieną dieną sugalvojau paklausti: ar jis nenorėtų susirasti kokio draugo ar draugės ir vaikščioti į pamokas dviese. Juk tuomet būtų per pusę pigiau jam.
O jis ir sako: “tai, kad mano pamokas ir taip klasiokai stipriai atpigina”.
Klausinėjau toliau ir pasirodo, kad jis tas užduotis, kurias mes pilnai išsprendžiame pasiūlo klasiokams, kad jie turėtų “teisingai padarytą mokytojos versiją” po 2 ar 3 eurus. Tai būna 3-8 lapų pdf failas. Susimeta 6 klasiokai – ir štai jums net 18eur. Jis juokėsi, kad net kai kurias gerai besimokinančias mergaites įtraukė į šitą reikalą. Tik nusijuokė, kad jos yra tos kurios iš tiesų pilnai visus tuos sprendimus išanalizuoja ir tada itin gerai pasiruošia kontroliniams. Vyrukai – ne taip pedantiškai aiškinasi, bet ir jie džiaugiasi. Vieno mokinio tėtis labiau džiaugiasi nei pats vaikas, nes jis dabar gali vaikui daug lengviau paaiškinti kaip kas. Vieninga bendruomenė yra nuostabu!
Viena vertus aš buvau pastėrusi, kad vyksta tokia “prekyba”, bet kai išgirdau pilną istoriją – atsiminiau, kaip pas mus mokykloje visi lankydavo korepetitorių ir apsimesdavo, kad “viską moka patys”. Ir tie vargšeliai, kurie nėra prie “mandrųjų būrio”, visada būdavo palikti kastis klasės gale ir jaustis kaip kokie nevykėliai, neva negabūs. Nors iš tiesų – jeigu jie gautų tokią pačią pagalbą tai mokintųsi ne ką blogiau už savo klasiokus. O štai šioje klasėje jie yra visi vieningi ir bando, ir išmokti spręsti, ir vieni kitiems padėti, ir nepermokėti.
11kl A lygio tema „vektoriai”.
„Įjunkim šviesą“ laidoje vedėja Monika Šeriennienė diskutuoja su matematikos mokytoja ir verslininke Goda PaskalAUK Camera — inovatyvus dirbtinio intelekto įrankis mokinių darbų tikrinimui
Santrauka Šioje laidos „Įjunkim šviesą“ laidoje vedėja Monika Šeriennienė diskutuoja su matematikos mokytoja ir...
AUK Camera — inovatyvus dirbtinio intelekto įrankis mokinių darbų tikrinimui
Kas tai? AUK Camera – tai pažangi mobilioji programėlė, skirta mokytojams greitai ir efektyviai tikrinti mokinių...
Kaip lengvai įveikti dalybą iš kelių skaitmenų? Pataria matematikos korepetitorius
Kaip lengvai įveikti dalybą iš kelių skaitmenų? Pataria matematikos korepetitoriusDalyba iš kelių skaitmenų dažnai...
Ar pasiruošę sustiprinti savo žinias?
Mokinkis, siekiantiems daugiau.